Ograli Chojniczankę

Zwycięstwo 2:1 z wyżej notowanym rywalem Chojniczanką Chojnice odnieśli piłkarze KKS-u Kalisz w drugim meczu sparingowym tego lata. Była to kolejna okazja do testowania piłkarzy przez nowego szkoleniowca "trójkolorowych" Bartosza Tarchulskiego.

Mecz kaliskiego drugoligowca z beniaminkiem Fortuna I ligi Chojniczanką Chojnice odbył się w środę na boisku w Jarocinie. Po pierwszym tego lata sparingu zakończonym bezbramkowym remisem z Chrobrym Głogów, tym razem kaliszanie zanotowali zwycięstwo. Jednak to goście pierwsi objęli prowadzenie i to już w 2 minucie spotkania. Po strzale Bartłomieja Kalinkowskiego niefortunnie interweniował Wiktor Smoliński, który wślizgiem skierował piłkę do własnej siatki. Kaliszanie zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. W 40 minucie skutecznym strzałem z pola karnego popisał się Kamil Koczy. W drugiej połowie kaliszanie stwarzali kolejne okazje strzeleckie, i wreszcie udokumentowali je golem w 78 minucie. Wtedy to po indywidualnej akcji i wyminięciu kilku rywali bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Nikodem Zawistowski. Warto dodać, że w tym czasie na boisku występowało trzech piłkarzy przymierzanych do ekipy KKS-u.

W gorszych nastrojach są natomiast piłkarze drugiego zespołu KKS-u. Podopieczni Piotra Morawskiego przegrali na własnym boisku mecz barażowy o utrzymanie w gronie czwartoligowców z Meblorzem Swarzędz 2:4. To oznacza spadek rezerw KKS-u do V ligi.

Chojniczanka Chojnice – KKS Kalisz 1:2 (1:1)
1:0 Wiktor Smoliński s. 2. min, 1:1 Kamil Koczy 40. min, 1:2 Nikodem Zawistowski 78. min.

KKS Kalisz: 12. Mateusz Górski (46. min 13. zawodnik testowany) – 14. Bartosz Gęsior (70. min 23. Adrian Łuszkiewicz), 3. Mateusz Gawlik (46. min 5. Bartosz Waleńcik), 42. Wiktor Smoliński (46. min 2. zawodnik testowany) – 37. Nikodem Zawistowski (46. min 17. Jakub Głaz), 23. Adrian Łuszkiewicz (46. min 26. Filip Kendzia), 24. Mateusz Wysokiński (60. min 20. zawodnik testowany), 22. Karol Smajdor (60. min 77. Daniel Kamiński) – 71. Kamil Koczy (46. min 11. Michał Borecki), 10. Nestor Gordillo (70. min 37. Nikodem Zawistowski), 9. Piotr Giel (65. min 71. Kamil Koczy).