Pewna wygrana MKS-u

W pełni zasłużone zwycięstwo odnieśli kaliscy szczypiorniści w pierwszym spotkaniu na własnym parkiecie. W meczu trzeciej kolejki PGNiG Superligi Energa MKS Kalisz pokonał Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 35:28. Tylko przez pierwszy kwadrans rywalizacja była wyrównana, potem przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę. Do przerwy MKS prowadził 16:11. Drugą połowę kaliszanie rozpoczęli od zdobycia trzech bramek z rzędu, a w 47 minucie objęli najwyższe, po aż 12-bramkowe prowadzenie 28:16. Znakomite zawody na skrzydle rozegrał Konrad Pilitowski - zdobywca 7 bramek:

"Mamy dużo nowych zawodników, nowego trenera i dlatego im dalej w las, im więcej rozegranych meczów to będzie lepiej. W tych dwóch pierwszych meczach na wyjeździe byliśmy za bardzo wystraszeni i nie graliśmy tego co było ustalone. Zresztą w pierwszych minutach tego meczu z Piotrkowianinem też dało się to zauważyć. Z biegiem czasu wyglądało to coraz lepiej. Wypracowaliśmy sobie wysoką 10-12 bramkową przewagę. Potem trochę ją zmarnowaliśmy i nad tym też trzeba popracować. Ale najważniejsze że mamy komplet punktów i zwycięstwo przed własną publicznością".

na fot. Konrad Pilitowski / Energa MKS Kalisz

Ostatecznie kaliszanie wygrali różnicą siedmiu trafień. Przez całe spotkanie bardzo aktywny i waleczny był nowy obrotowy MKS-u Piotr Krępa - autor 5 goli:

"Początek był jednak trochę nerwowy i trzeba było uspokoić grę. Potem odskoczyliśmy na trzy bramki i był już spokojniejszy przebieg meczu. To że ja dostaję piłki to zasługa całego zespołu. Kołowy to trochę niewdzięczna funkcja bo żeruje na kolegach z drużyny. To oni wypracowują pozycję, a ja je tylko kończę".

na fot. Piotr Krępa / Energa MKS Kalisz

Już tradycyjnie w bramce MKS-u znakomicie spisał się Łukasz Zakreta. Zresztą wszyscy gracze MKS-u wywiązywali się ze swoich zadań. Jedyną uwagę można było mieć do ilości złapanych wykluczeń. Kaliszanie na ławce kar w sumie spędzili aż 18 minut.

Energa MKS Kalisz – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 35:28 (16:11)

Energa MKS: Krekora, Zakreta – K. Pilitowski 7, Szpera 6, Góralski 5, Krępa 5, M. Pilitowski 4, Kamyszek 3, Drej 2, Makowiejew 2, Czerwiński 1, Kacper Adamski, Kamil Adamski, Kus, Misiejuk, Wróbel.

Kary: 18. min. Czerwona kartka: Kamil Adamski (29. min, za faul). Rzuty karne: 4/6.

Piotrkowianin: Mihaljević 1, Kot – Mastalerz 4, Pacześny 4, Surosz 4, Matyjasik 3, Mosiołek 3, Rutkowski 2, Sobut 2, Swat 2, Jędraszczyk 1, Szopa 1, Tórz 1, Kaźmierczak, Kot, Pożarek, Turkowski.

Kary: 8. min. Rzuty karne: 2/3.