Pokonali Puławy

Piłkarze drugoligowego KKS-u wrócili na zwycięską ścieżkę. Po dwóch z rzędu porażkach, w meczu 6 kolejki e-Winner II ligi kaliszanie pokonali na własnym boisku Wisłę Puławy 3:1. W 43 minucie wynik spotkania dla gospodarzy otworzył strzałem głową Mateusz Wysokiński. Wyrównującego gola dla gości zdobył w 59 minucie Kacper Kondracki. Już trzy minuty później kakaesiacy znów wyszli na prowadzenie, gdy rzut karny na bramkę zamienił Michał Borecki. Prowadzenie trójkolorowych podwyższył w doliczonym czasie gry Piotr Giel, który podsumował radiuCENTRUM całe spotkanie:

"Myślę, że przebieg meczu pod nasze dyktando, bo goście pierwszą groźną sytuację stworzyli przy zdobyciu gola. Nasz największy błąd był gdy po rzucie z autu goście wywalczyli rzut karny, bo takie błędy nie powinny nam się przytrafiać. Ale ważniejsze jest to, że potrafimy zachować chłodną głowę gdy rywal doprowadził do remisu, a my błyskawicznie znów wyszliśmy na prowadzenie. To ważne z mentalnego punktu widzenia, bo po dwóch porażkach to nie jest tak kolorowo, żeby wyjść i i nie myśleć o tym, a nam udało się wygrać i szybko przerwać tą złą passę".

na fot.: Piotr Giel / KKS Kalisz

Obie drużyny miały jeszcze inne okazje do zdobycia goli m.in piłkarze Wisły nie wykorzystali swojego rzutu karnego, a w ekipie KKS-u strzały w poprzeczkę zaliczyli Michał Borecki i debiutujący w wyjściowej jedenastce Toni Segura. Wygrana z beniaminkiem z Puław pozwoliła podopiecznym Ryszarda Wieczorka awansować na piąte miejsce w tabeli.

KKS Kalisz – Wisła Puławy 3:1 (1:0)

bramki: Mateusz Wysokiński 43, Michał Borecki 62 k, Piotr Giel 90+2 – Kacper Kondracki 59

KKS Kalisz: Krakowiak – Stolc, Gawlik, Mączyński – Zawistowski (80 Putno), Borecki, Wysokiński (70 Smajdor), Radzewicz (80 Maćczak) – Koczy (70 Staszak), Giel, Toni Segura (88 Majewski)

Wisła Puławy: Owczarzak – Kubań, Wiech, Pielach, Cheba (75 Bartosiak) – Kondracki (60 Lisowski), Puton (90+1 Cyfert), Drozdowicz (60 Ruiz-Diaz), Carlos Daniel, Furtado (46 Kacprzycki) – Paluchowski