Pokonali Znicza

Zwycięstwo z rywalem z wyższej półki odnieśli piłkarze KKS-u Kalisz. W miniony weekend, w czwartym meczu sparingowym podopieczni Pawła Ozgi pokonali na wyjeździe pierwszoligowy Znicz Pruszków 2:1. Kaliszanie objęli prowadzenie już w czwartej minucie, po golu Bartłomieja Putno. Drugą bramkę "trójkolorowi" zdobyli w 74 minucie, a jej autorem był Filip Szewczyk. 10 minut później wyżej notowani gospodarze mogli zdobyć gola z rzutu karnego, ale strzał Mateusza Grudzińskiego obronił bramkarz KKS-u Marcin Furtak. Pierwszoligowiec zmniejszył jednak rozmiar porażki gdy pod koniec meczu celnym strzałem popisał się Shuma Nagamatsu. Sparing w Pruszkowie podsumował radiuCENTRUM prezes KKS-u Kalisz Robert Trzęsała:

"Wygraliśmy z wyżej notowanym rywalem, bardzo się cieszymy, ale trzeba pamiętać, że był to tylko mecz sparingowy. Tylko i aż, bo graliśmy z pierwszoligowcem. Na pewno to jest dobry prognostyk przed rozgrywkami, ale po meczach sparingowych nie można wyciągać daleko idących wniosków. Wszystko zweryfikuje liga i już na początek czeka nas bardzo ciekawe starcie z Pogonią Siedlce".

W okresie przygotowawczym piłkarze KKS-u rozegrają jeszcze dwa mecze sparingowe: 17 lutego na kaliskim Majkowie podejmą drugi zespół Zagłębia Lubin, natomiast dzień później udadzą się do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie zmierzą się z Wartą Poznań. Do ligowych zmagań kaliszanie powrócą 24 lutego, kiedy to na własnym boisku podejmą sąsiadującą w tabeli Pogoń Siedlce.