Pokonały Pałac

Trwa zwycięska passa kaliskich siatkarek. W piątkowy wieczór, w hali Arena, w meczu 5 kolejki Tauron Ligi Energa MKS Kalisz pokonał Pałac Bydgoszcz 3:2. Tym samym podpieczne Jacka Pasińskiego zanotowały pierwszą wygraną na własnym parkiecie.

To było zacięte, ponad dwugodzinne widowisko i tylko szkoda, że ze względu na obostrzenia sanitarne mogła je obejrzeć zaledwie garstka kibiców. Spotkanie z Pałacem Bydgoszcz kaliszanki rozpoczęły od pewnego zwycięstwa w pierwszym secie do 19-tu, w którym pierwszoplanową rolę odegrała Zuzanna Szperlak, autorka 6 punktów. Niestety w drugim secie role się odwróciły i bydgoszczanki od początku wypracowały sobie wysoką przewagę sięgającą nawet 7 punktów 10:3, w efekcie pokonując gospodynie do 18-tu. Również trzeci set padł łupem przyjezdnych, w którym po emocjonującej końcówce zwyciężyły na przewagi 26:24. W czwartym secie siatkarki MKS-u Kalisz poprawiły przyjęcie i skuteczność w ataku. W efekcie wygrywając go wysoko do 17-tu doprowadziły do tiebreaka. W decydującej partii wyrównany pojedynek był do stanu 8:7. Potem kaliszanki zdobyły pięć punktów z rzędu i pewnie wygrywając ostatniego seta 15:11 mogły się cieszyć z trzeciego z rzędu zwycięstwa. Najlepszą zawodniczką meczu została kaliska przyjmująca Magdalena Damaske, zdobywczyni 20 punktów. Po tej wygranej podopieczne Jacka Pasińskiego z dorobkiem 10 punktów awansowały na pozycję wicelidera ekstraklasowej tabeli.

Energa MKS Kalisz – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:19, 18:25, 24:26, 25:17, 15:11)

Energa MKS: Polak 2, Ptak 2, Damaske 20, Szperlak 10, Centka 15, Gałkowska 6 oraz Łysiak (l), Mazur (l), Bałuk 5, Chrzan, Szczurowska 15, Bednarek 5

Pałac Bydgoszcz: Dascalu 17, Ziółkowska 10, Mazurek 5, Żurowska 14, Różyńska 8, Bidias 13 oraz Jagła (l), Lijewska 1, Hawryła, Michalewicz, Mucha.