Porażka MKS-u w Pucharze

Kolejnej, już czwartej z rzędu porażki doznały kaliskie siatkarki. Tym razem w meczu 1/8 finału Tauron Pucharu Polski kaliska drużyna uległa na wyjeździe ŁKS-owi Łódź 1:3. Pierwsze dwa sety środowego spotkania łodzianki pewnie wygrały do 14-tu i 19-tu. To nieco uśpiło gospodynie, a tymczasem kaliszanki poprawiły przede wszystkim przyjęcie. W trzecim secie po dobrych zagrywkach i atakach Moniki Ptak kaliszanki zanotowały serię ośmiu punktów z rzędu i wygrały tego seta do 14-tu. Jednak w czwartej odsłonie łodzianki szybko wróciły na właściwe tory pokazując, że przegrana partia była jedynie wypadkiem przy pracy. Zawodniczki ŁKS-u wygrały seta do 17-tu i pewnie awansowały do pucharowego ćwierć finału. Tymczasem kaliskiemu MKS-owi wciąż przetrzebionemu kontuzjami pozostaje walka o fazę play off w Tauron lidze. Najbliższe ligowe spotkanie kaliszanki rozegrają w poniedziałek, kiedy to w Arenie podejmą Chemika Police.

ŁKS Commercecon Łódź - Energa MKS Kalisz 3:1 (25:14, 25:19, 14:25, 25:17)

ŁKS Łódź: Wójcik 14, Ninković 6, Bongaerts 1, Alagierska 6, Zaroślińska-Król 18, Kalandadze 7 oraz Saad (l), Wawrzyńczyk, Pacak 7, Lazović 5, Pasznik

Energa MKS Kalisz: Polak 1, Ptak 8, Bednarek 3, Szperlak 10, Gromadowska 8, Gałkowska 20 oraz Łysiak (l), Mazur, Papszun, Kucharska 3