Porażka z Resovią

Wyjazdowej porażki doznali piłkarze KKS-u Kalisz w 9 kolejce drugoligowych zmagań. W sobotę "trojkolorowi" ulegli na wyjeździe Resovii Rzeszów 0:2. Gospodarze objęli prowadzenie już w 7 minucie, po celnym strzale głową z bliska Macieja Górskiego. On też był autorem drugiego gola w 68 minucie, gdy popisał się precyzyjnym uderzeniem w długi róg. Tymczasem kaliszanie znów nie porafili wykończyć swoich okazji, co przyznał radiuCENTRUM trener KKS-u Marcin Woźniak:

"Na pewno szybko stracona bramka spowodowała, że znaleźliśmy się w dużych trudnościach. Odpowiedzieliśmy dobrze, bo przesunęliśmy przeciwnika do defensywy. Jednak kluczowe było to, że nie potrafiliśmy stworzyć sobie dobrej sytuacji do zdobycia kontaktowej bramki. Te finalizacje naszych akcji znów pozostawiały wiele do życzenia. W drugiej połowie drużyna gospodarzy była z każdą minutą coraz silniejsza. Te ich kontry stwarzały zagrożenie, no i druga stracona bramka postawiła nas już w bardzo trudnej sytuacji".

Choć kaliszanie walczyli do końca, to ostatecznie ulegli Resovii i doznali trzeciej porażki w sezonie. KKS z dorobkiem 14 punktów zajmuje siódme miejsce w drugoligowej tabeli. W kolejnym ligowym starciu, 21 września "kakasiacy" zmierzą się u siebie z rezerwami Zagłębia Lubin.

Resovia Rzeszów - KKS Kalisz 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Maciej Górski (7), 2:0 Maciej Górski (68)
Resovia Rzeszów: Jakub Tetyk – Danian Pavlas, Mateusz Bondarenko, Krystian Szymocha, Radosław Adamski (84. Kornel Rębisz) –
Bartłomiej Wasiluk (59. Marcin Urynowicz), Radosław Kanach (84. Radosław Bąk), Bartłomiej Eizenchart, FIlip Zawadzki (59.
Maksymilian Hebel) – Dawid Pieniążek (84. Damian Kotecki), Maciej Górski

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Mateusz Gawlik, Jakub Staszak, Piotr Kusiński, Mateusz Andruszko, Bartłomiej Putno (82W.
Kacper Skibnicki), Mikołaj Chaciński (70. Wojciech Maroszek), Bartosz Kieliba, Wiktor Smoliński, Kamil Koczy (70. Nestor
Gordillo) Krzysztof Toporkiewicz (55. Jakub Głaz)