Powalczyli z nafciarzami

Choć długo walczyli jak równy z równym, to ostatecznie wicemistrzowie Polski wygrali różnicą czterech bramek. Mowa o piątkowym meczu 20 serii PGNIG Superligi w kaliskiej Arenie, gdzie Energa MKS Kalisz podejmował Orlen Wisłę Płock. Kaliszanie rozpoczęli od prowadzenia 5:2, później długo utrzymywali się w grze o punkty. Do przerwy przegrywali jednym trafieniem 14:15. Również druga połowa była wyrównana i dopiero w ostatnich pięciu minutach "nafciarze" powalczyli o jak najlepszy wynik, wygrywając ostatecznie 30:26. Mecz podsumował radiuCENTRUM prawoskrzydłowy kaliskiego MKS-u Mateusz Góralski:

"W końcu przyjechał do nas wicemistrz Polski, choć rywale byli zmęczeni po wcześniejszym meczu w lidze mistrzów. W tym upatrywaliśmy swojej szansy, że przeciwnik chciał trochę zwolnić, a my za to grac szybko. Myślę, że nasza gra w obronie, w drugiej połowie była słabsza. Szczególnie w sytuacjach jeden na jeden trochę nas za dużo mijali i gdybyśmy w tym elemencie zagrali lepiej to wynik do końca byłby na styku".

Ostatecznie mecz w kaliskiej Arenie zakończył się czterobramkowym zwycięstwem obecnego lidera PGNiG Superligi. Do kaliskiej drużyny trafiło natomiast wyróżnienie MVP meczu. Najlepszym graczem uznano kaliskiego bramkarza Krzysztofa Szczecinę, który obronił dwa rzuty karne, i bronił ze skutecznością na poziomie 36%. Po tej porażce podopieczni Pawła Nocha nadal zajmują jedenaste miejsce w tabeli.

Energa MKS Kalisz – Orlen Wisła Płock 26:30 (14:15)

Energa MKS Kalisz: Hrdlicka (30%), Szczecina (36%) – Krępa 6, Kużdeba 5, M. Pilitowski 4, Góralski 4, Grizelj 2, K. Pilitowski 2, Wróbel 1, Zieniewicz 1, Adamczyk 1, Pedryc, Kus, Karpiński, Bekisz.

Orlen Wisła Płock: Biosca (25%), Jastrzębski (24%) – Sroczyk 8, Serdio 5, Dawydzik 4, Fazekas 4, Lucin 3, Yasuhira 2, Piroch 2, Perez 1, Krajewski 1, Komarzewski, Susnja, Terzić.