Praca nad charakterem

Na inaugurację rozgrywek pewnie pokonały na wyjeździe 3:0 PTPS Piłę, jednak w pierwszym meczu na własnym parkiecie uległy w trzech setach BKS-owi Stal Bielsko Biała. Mowa o kaliskich siatkarkach, które pierwszego po blisko siedmiu miesiącach przerwy meczu w hali Arena nie zaliczą do udanych. Choć w pierwszym secie kaliszanki prowadziły z Bielskiem 18:11, to ostatecznie przegrały tę partię na przewagi 25:27, a w kolejnych uległy rywalkom do 18-tu i 21. Trener MKS-u Kalisz Jacek Pasiński, przyznaje radiuCENTRUM że z tak młodym zespołem trzeba pracować nie tylko nad siatkarskim rzemiosłem, ale też charakterem:

"Trochę zabrakło naszym dziewczynom charakteru. Oczywiście będziemy nad tym pracować, tutaj nikt głowy nie zwiesza. Oczywiście szkoda punktów, szkoda meczu bo rywalki naprawdę były w naszym zasięgu. Niestety mając tak młody zespół trzeba wziąć pod uwagę to, że coś może się zaciąć. Wtedy trzeba pokazać ten charakter z czym u tych młodych dziewczyn jeszcze różnie bywa. Transmisja telewizyjna, pierwszy mecz u siebie, wszystko do pewnego momentu szło dobrze i nagle jedna, dwie piłki odwróciły właściwie losy meczu".

na fot.: Jacek Pasiński / trener siatkarek Energa MKS Kalisz

Na domiar złego w meczu ze Stalą kontuzji doznała podstawowa libero MKS-u Justyna Łysiak, która naderwała mięsień. Tymczasem już w ten piątek kaliską drużynę czeka kolejne bardzo trudne spotkanie. W trzeciej kolejce Tauron Ligi Energa MKS Kalisz zmierzy się na wyjeździe z mistrzyniami Polski ŁKS-em Łódź.