Przerwana passa

Pierwszej w tym sezonie porażki doznali piłkarze KKS-u Kalisz. W miniony weekend, w 10 kolejce eWinner II ligi podopieczni Bartosza Tarachulskiego przegrali na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 0:2.

Piłkarze KKS-u Kalisz byli niepokonani przez dziesięć meczów z rzędu. Trwającą blisko dwa miesiące dobrą passę "kakaesiaków" przerwał Znicz Pruszków, który na własnym boisku objął prowadzenie już w 9 minucie meczu. Wtedy to po wyrzucie piłki z autu w pole karne gości celnym i silnym strzałem wykończył akcję Mateusz Cegiełka. Choć podopieczni Bartosza Tarachulskiego stwarzali sytuacje strzeleckie to brakowało skuteczności. Za to drużyna Znicza Pruszków podwyższyła wynik w 58 minucie, gdy Maciej Firlej skutecznie dobił próbę Krystiana Pomorskiego. W 74 minucie goście byli bliscy zdobycia upragnionej bramki, ale strzał Piotra Giela pod porzeczkę wybił końcami palców bramkarz Znicza Piotr Misztal. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i pierwsza porażka trójkolorowych stała się faktem. Mimo przegranej kaliska drużyna utrzymała pozycję wicelidera drugoligowych rozgrywek. A w następnej kolejce 18 września KKS Kalisz podejmie na własnym boisku rezerwy mistrza Polski, Lecha Poznań.

Znicz Pruszków – KKS Kalisz 2:0 (1:0)
Mateusz Cegiełka 9, Maciej Firlej 58

Znicz: Misztal – Barnowski, Bogusławski (87 Tabara), Juchymowycz, Grudziński, Moskwik – Proczek (65 Nowak), Pomorski, Cegiełka, Nagamatsu – Firlej (90 Flisiuk)

KKS: Krakowiak – Kendzia, Gawlik, Lipkowski – Zawistowski, Łuszkiewicz, Wysokiński (80 Staszak), Koczy (65 Zmorzyński) – Borecki (80 Wilczyński), Giel, Gordillo (84 Soboczyński)