Remis z Olimpią

Remisem zakończył się ostatni mecz sezonu zasadniczego e-Winner II ligi w wykonaniu piłkarzy KKS-u Kalisz. Na stadionie przy Łódzkiej kaliszanie zremisowali z Olimpią Elbląg 1:1. Gospodarze pewni już gry w barażach o I ligę zagrali w eksperymentalnym składzie, a w bramce KKS-u pierwszy raz w tym roku stanął Maciej Krakowiak. Gole padły w drugiej połowie, a wynik otworzyli kakaesiacy. W 67 minucie, po dośrodkowaniu Mateusza Mączyńskiego celnym strzałem głową popisał się Mateusz Majewski. Rywale wyrównali już trzy minuty później. Po dokładnej centrze z rzutu rożnego mocno uderzył Janusz Surdykowski i choć kaliski bramkarz odbił piłkę to ten sam piłkarz skutecznie dobił futbolówkę. Wynik już nie uległ zmianie, a ekipy z Kalisza i Elbląga podzieliły się punktami.
A już we wtorek kaliszanie rozpoczynają batalię o awans na zaplecze ekstraklasy. Na początek baraży o I ligę na wyjeździe zmierzą się z Wigrami Suwałki. Początek meczu zaplanowano o 14:30.

KKS Kalisz – Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)
Mateusz Majewski 67 – Janusz Surdykowski 70

KKS Kalisz: Krakowiak – Żytko, Gawlik (46 Waleńcik), Mączyński – Mickevics, Kaszuba, Łuszkiewicz (46 Hołota), D. Kamiński (72 Kieliba) – Maćczak (46 Putno), Majewski (72 Radzewicz), Chojnowski

Olimpia Elbląg: Witan – S. Kamiński, Lewandowski, Wenger, Sedlewski – Ressel (57 Jabłoński), Bartlewski (63 Zyska), Burzyński, Krasa, Filipczyk (46 Bawolik) – Surdykowski