Trzy punkty z Puław

Cenne trzy punkty przywieźli piłkarze KKS-u Kalisz z Puław. W niedzielę, w meczu 3 kolejki drugoligowych rozgrywek kaliszanie pokonali tamtejszą Wisłę 2:1. Początek należał do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 16 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył strzałem głową Bartosz Guzdek. Potem kaliszanie przejęli inicjatywę. W 35 minucie Wiktor Smoliński zagrał piłkę w pole karne, ta odbiła się o rywala i wpadła do siatki. Tuż po przerwie Jakub Staszak mocnym i celnym strzałem wyprowadził KKS na prowadzenie. Mecz podsumował radiuCENTRUM trener KKS-u Kalisz Marcin Woźniak:

"Po stracie bramki to nasza drużyna zaczęła grać coraz lepiej i ta przewaga w okazjach strzeleckich rosła. Cieszę się, że przegrywając na wyjeździe potrafiliśmy zdobyć dwie bramki. Potem grając w osłabieniu utrzymaliśmy korzystny wynik, i duża w tym zasługa zarówno naszej obrony jak i postawy bramkarza".

Od 82 minuty kaliszanie grali w osłabieniu, gdy czerwoną kartę otrzymał Piotr Kusiński. Po trzech kolejkach KKS Kalisz ma na koncie 7 punktów, co daje czwarte miejsce w tabeli. Następny mecz "trójkolorowi" rozegrają 10 sierpnia, kiedy to podejmą na własnym boisku Wieczystą Kraków.

Wisła Puławy - KKS Kalisz 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Guzdek 16, 1:1 Radosław Śledzicki 35, samobójcza, 1:2 Jakub Staszak 49.

Wisła Puławy: 1. Jan Szpaderski - 11. Kamil Kargulewicz, 6. Łukasz Kabaj, 17. Radosław Śledzicki, 2. Patryk Waliś, 16. Jakub Zych (46, 3. Adam Gałązka) - 20. Kacper Piątek, 10. Bartosz Wiktoruk, 8. Kamil Kumoch, 19. Kacper Szymanek (56, 21. Marcel Zylla) - 9. Bartosz Guzdek.

KKS Kalisz: 12. Maksymilian Ciołek - 24. Jakub Głaz (74, 23. Maciej Białczyk), 42. Wiktor Smoliński, 35. Bartosz Kieliba, 3. Mateusz Gawlik, 5. Jakub Staszak (74, 11. Kacper Skibicki) - 8. Mateusz Andruszko (66, 6. Adrian Cierpka), 15. Wiktor Staszak (55, 77. Krzysztof Toporkiewicz), 7. Piotr Kusiński, 16. Bartłomiej Putno - 19. Mikołaj Chaciński (66, 21. Marcel Szymański).