Uległy łodziankom

Drugiej porażki w nowym sezonie TAURON ligi doznały kaliskie siatkarki. W piątkowy wieczór, w meczu 3 kolejki Energa MKS Kalisz uległ na własnym parkiecie ŁKS-owi Łódź 0:3. Kaliszanki prowadziły wyrównaną walkę z łódzkimi "wiewiórami" tylko w pierwszym secie, którego przegrały do 23. W kolejnych dwóch partach gospodynie zdołały zdobyć 12 i 17 punktów. Mecz podsumował radiuCENTRUM trener MKS-u Marcin Widera, który dostrzegł kilka pozytywów w postawie swoich podopiecznych:

"Przed nami praca, praca i jeszcze raz praca bo taki mecz jak ten z ŁKS-em pokazuje w którym miejscu jesteśmy. Falowaliśmy w tym spotkaniu. W pierwszym secie była wyrównana walka, dziewczyny znajdowały fajne rozwiązania w ataku. Niestety w drugim i trzecim secie absolutnie nas zawiodło przyjęcie, co z automatu przełożyło się na słaby atak i tak doświadczony zespół z Łodzi potrafił to wykorzystać. Jednak paradoksalnie, mimo przegranej w trzech setach to pewne fragmenty były lepsze w naszym wykonaniu niż w poprzednim meczu z Tarnowem".

Najlepszą zawodniczką meczu została przyjmująca ŁKS-u Łódź Zuzanna Górecka. Na korektę swojej gry kaliszanki nie mają zbyt wiele czasu, ponieważ już w poniedziałek MKS rozegra pucharowe spotkanie z pierwszoligowym SAN-Pajda Jarosław. Początek tego starcia na parkiecie rywalek zaplanowano o 17:30.

Energa MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (23:25, 12:25, 17:25)

Energa MKS: Drużkowska 12, Rasińska 8, Kuligowska 9, Efimienko-Młotkowska 3, Grabka 2, Fedorek 4 oraz Lemańczyk (l), Pajdak (l), Bartkowska 1, Wawrzyniak, Wójcik, Cygan

ŁKS Łódź: Witkowska 11, Diouf 16, Górecka 13, Ratzke, Alagierska-Szczepaniak 14, Scuka 3 oraz Maj-Erwardt (l), Hryshchuk 2, Gajer, Piasecka 4, Dróżdź