Wciąż nieskuteczni

Nie takiego powrotu po miesięcznej przerwie oczekiwali kaliscy kibice od szczypiornistów MKS-u. W środowy wieczór w hali Arena kaliszanie przegrali z MMTS-em Kwidzyn 22:25 i odpadli z rozgrywek PGNiG Pucharu Polski. Po ospałym początku, goście wyszli na prowadzenie w 12 minucie 5:3 i nie oddali go do końca spotkania. Do przerwy rywale z Kwidzyna prowadzili 14:10. W drugiej połowie gospodarze gonili wynik, a gdy w 55 minucie było 21:23 odżyły nadzieje publiczności. Niestety w decydującej końcówce rywale dołożyli jeszcze dwie bramki, a kaliszanie zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem. Trener kaliskiego MKS-u Paweł Noch przyznał, że znów zawiodła skuteczność jego podopiecznych:

"Sytuacje stuprocentowe przestrzelone w ilości 10-12 sztuk, i to nawet z centralnego sektora, więc tak nie da się ani dobrze zacząć meczu, a na pewno dobrze zakończyć. Był moment w drugiej połowie, kiedy graliśmy dobrze duże lepiej w obronie, ale nie potrafiliśmy dogonić przeciwnika i marnowaliśmy kolejne sytuacje. Jeśli jest jakiś pozytyw w naszej grze, to tylko to, że stwarzamy sobie te okazje rzutowe".

Najwięcej, 7 goli zdobył w kaliskiej ekipie Piotr Krępa. Warto dodać, że w zespole MKS-u zadebiutowało dwóch nowych szczypiornistów, rodem z Chorwacji. To 26-letni rozgrywający Domagoj Grizelj i 22-letni lewy rozgrywający Josip Bezer. Po porażce z MMTS-em Kwidzyn kaliski zespół odpadł z pucharowych zmagań na etapie 1/8 rozgrywek, a rok temu doszli do półfinałów. Tymczasem już w tę sobotę kaliszanie wrócą do ligowych zmagań. W hali Arena Energa MKS Kalisz podejmie Azoty Puławy. Początek meczu zaplanowano o 15-tej.

Energa MKS Kalisz – MMTS Kwidzyn 22:25 (10:14)

Energa MKS: Hrdlicka, Szczecina 1 – Krępa 7, Góralski 4, Bezer 2, K. Pilitowski 2, Wróbel 2, Zieniewicz 2, Drej 1, Grizelj 1, Adamczyk, Bekisz, Karpiński, Kus, Kużdeba, M. Pilitowski.

MMTS Kwidzyn: Zakreta, Dudek – Kutyła 5, Szyszko 5, Grzenkowicz 4, Kornecki 2, Landzwojczak 2, Majewski 2, Nastaj 2, Jankowski 1, Orzechowski 1, Wawrzyniak 1, Jarosz, Peret.