Zakończyli na szóstym

Efektownym zwycięstwem w Opolu zakończyli sezon 2021/2022 w PGNiG Superlidze kaliscy szczypiorniści. W meczu 26 serii Energa MKS Kalisz pokonał na wyjeździe niżej notowana Gwardię 31:23. Kaliszanie prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty. Do przerwy wygrywali 15:11. W drugiej połowie gospodarzom udało się zmniejszyć straty do dwóch trafień i i było 21:19, jednak decydujące fragmenty znów należały do graczy MKS-u, którzy ostatecznie wygrali różnicą ośmiu bramek. Mecz podsumował radiuCENTRUM trener MKS-u Paweł Noch i kaliski prawoskrzydłowy Michał Drej:

"W końcu bardzo dobrze wyszła nam obrona 3-2-1. To na ogromny plus. Szkoda tylko, że dopiero w ostatnim w tym sezonie meczu. Wydawało się, że gdy zespół z Opola zmniejszył dystans na dwie bramki, to zrobi się nerwowo, ale udało nam się ten kryzys przetrwać, zrobiliśmy przewagę i bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Choć wiemy, w jak trudnej sytuacji kadrowej znajdują się rywale, dlatego chylę przed nimi czoła, że w drugiej rundzie walczyli, punktowali i kilka razy wychodzili z opresji".

W kaliskiej ekipie ponownie najskuteczniejszy był Kacper Adamski, zdobywca 11 bramek, który pewnie zmierza po tytuł króla strzelców. Ostatecznie Energa MKS Kalisz z dorobkiem 40 punktów zakończył sezon na szóstym miejscu.

Gwardia Opole – Energa MKS Kalisz 23:31 (11:15)

Gwardia: Malcher, Ałaj, Lellek – Mauer 9, Jankowski 4, Monczka 2, Scisłowicz 2, Sosna 2, Zarzycki 2, Klimków 1, Morawski 1, Fabianowicz, Klimenko, Milewski.

Energa MKS: Zakreta 1, Krekora – Adamski 11, Kamyszek 4, Bekisz 3, Góralski 3, K. Pilitowski 3, M. Pilitowski 2, Drej 1, Kus 1, Szpera 1, Wróbel 1, Krępa, Makowiejew.