Koszykarze AZS-u ulegli Żubrom

Kolejną porażkę zanotowali kaliscy koszykarze na pierwszoligowym parkiecie. W meczu siódmej kolejki AZS PWSZ OSRiR Kalisz przegrał na własnym parkiecie w hali Winiary Arena z Żubrami Białystok 50:62.
Gospodarze rozpoczęli fatalnie przegrywając 3:11, a całą pierwszą kwartę 7:16. W drugiej skuteczność była znacznie lepsza i na przerwę kaliszanie schodzili z jednopunktowym prowadzeniem 26:25. O wszystkim zadecydowała końcówka trzeciej kwarty, w której ekipa Żubrów w ciągu dwóch minut rzuciła cztery "trójki" z rzędu. W ostatniej części koszykarze AZS-u nie zdołali już odrobić strat i ostatecznie przegrali kolejny mecz przed własną publicznością różnicą 12 "oczek".

Najwięcej 17 punktów a kaliskiej ekipie zdobył Jarosław Kalinowski. W drużynie gości najskuteczniejszy był Andrzej Misiewicz, który uzbierał 19 punktów. Niewielkim usprawiedliwieniem dla gospodarzy może być brak Roberta Morkowskiego, którego z sobotniego starcia wykluczyła kontuzja kręgosłupa. Aktualny bilans występów kaliskiego AZS-u w pierwszej lidze to cztery porażki i trzy zwycięstwa.

AZS PWSZ OSRiR Kalisz - Żubry Białystok 50:62 (7:16, 18:10, 13:26, 11:11)