Lepiej rzucali "trójki"

Porażką zakończył się ostatni mecz rundy zasadniczej kalksich koszykarzy przed własna publicznością. W hali przy Łódzkiej AZS PWSZ OSRiR Kalisz przegrał z MKS-em Dąbrowa Górnicza 69:86. Z pewnością wpływ na dalszy przebieg meczu miała pierwsza kwarta, w której na trzy minuty przed końcem gospodarze prowadzili 16:12, a za chwilę goście zdobyli 10 punktów i schodzili z parkietu prowadząc 22:16. Kolejne trzy kwarty były pogonią kaliszan za odrobieniem strat. Niestety przy fatalnej skuteczności w rzutach to zadanie okazało się nierealne, i ostatecznie AZS przegrał różnicą 17 "oczek".

W zespole gości najskuteczniejszy był Paweł Bogdanowicz, który zdobył 20 punktów, i aż 6 razy trafiał do kosza za 3 punkty. W kaliskiej ekipie najwięcej po 15 punktów wywalczyli Dariusz Kalinowski i Bartłomiej Józefowicz.

AZS PWSZ OSRiR Kalisz - MKS Dąbrowa Górnicza 69:86 (16:22, 17:18, 18:29, 18:17).