Młodzież z Gdańska ograła Ostrovię

Młodzież górą. Mowa o piłkarzach ręcznych Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdańska, którzy w rozegranym awansem meczu 14 kolejki pokonali Klub Piłki Ręcznej Ostrovia 34:29. Tym samym SMS przerwał świetną passę pięciu z rzędu zwycięstw szczypiornistów Ostrovii.

Już początek meczu wskazywał, że w Gdańsku może być Ostrovii ciężko o końcowy sukces. SMS w 10 minucie wygrywał 7:2. Później przez długi czas utrzymywał przewagę czterech, pięciu bramek. Ostrovia zaczęła odrabiać straty dopiero pod koniec pierwszej połowy. Po 30 minutach przegrywała już tylko 12:14. Nadzieje ostrowskim kibicom na moment dał początek drugiej odsłony meczu. Po bramkach Macieja Nowakowskiego i Damiana Krzywdy Ostrovia doprowadziła do remisu po 14. Niestety, podopieczni Eugeniusza Lijewskiego nie poszli za ciosem i nie przełamali rywala. SMS odzyskał kontrolę nad meczem i w 40 minucie prowadził znów różnicą czterech bramek. W końcówce przewaga gospodarzy sięgnęła nawet siedmiu goli. Ostatecznie SMS pokonał Ostrovię 34:29. Przyczyny porażki ostrowskich szczypiornistów należy przede wszystkim upatrywać w słabszej grze w obronie. Ostrovia z dorobkiem 18 punktów zajmuje nadal czwarte miejsce w pierwszoligowej tabeli.