14:0 !

Rzadko spotykany wynik w meczu piłkarskim z udziałem kobiecej drużyny Ostrovii 1909 Ostrów, która w sobotę w ramach 1/16 finału Pucharu Polski rozbiła w Prudniku zespół Rolnika Biedrzychowice Głogówek aż 14:0!

Ostrowianki, które na co dzień grają w grupie północnej 2. Ligi Kobiet, wydawały się faworytkami meczu, ale rozmiary zwycięstwa robią wrażenie. Do przerwy było skromne 4:0. Prawdziwy festiwal strzelecki rozpoczął się w drugiej połowie. Po przerwie aż 6 goli strzeliła Małgorzata Knuła, która już w pierwszej połowie zapisała się dwukrotnie na listę strzelczyń. Napastniczka Ostrovii zakończyła mecz z dorobkiem ośmiu bramek i trzech asyst. Trzy gole w Prudniku zdobyła Aleksandra Krawiec, a po jednej Wioletta Drygas, która otworzyła wynik, a także Patrycja Golińska i Amelia Goplarek. Zwycięstwo 14:0 robi wrażenie i w świetnych nastrojach ostrowianki zakończyły piłkarską jesień. W tabeli ligowej zajmują trzecie miejsce, a na wiosnę zagrają także w 1/8 finału Pucharu Polski Kobiet.

na fot. Radość w szatni piłkarek Ostrovii 1909 / fot. facebook Żeńska Ostrovia 1909