To był wielki rok

Dla ostrowskiego sportu kończący się rok 2022 był znakomity. Sportowcy z tego miast święcili sukcesy na arenie międzynarodowej, na któremiejscowi kibice czekali przez lata.

Największym echem odbił się spektakularny i niespodziewany sukces, jakim był brązowy medal w sztafecie 4x100 metrów Patryka Wykroty na Mistrzostwach Europy w Monachium. Na taki medal ostrowska królowa sportu czekała długie 32 lata.

Koszykarki z Ostrowa Agata Krygowska i Anna Kuźniewska najpierw z reprezentacją Polski zdobyły brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich Osób Niesłyszącychw Brazylii, a kilka miesięcy później zostały mistrzyniami świata w koszykówce 3x3.

Dawid Adamczak z Ostrowa został mistrzem świata w streetworkoucie i kalistenice. Mistrzem świata strażaków Firefighter Combat Challenge w Stanach Zjednoczonych został Adam Spychała z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Tytuł mistrza świata w szachach w Blitzu w 6. Mistrzostwach Świata dla Niesłyszących w Warszawiewywalczył Paweł Piekielny, reprezentant Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego.

Łukasz Błaszczyk z Aeroklubu Ostrowskiego został wicemistrzem Europy indywidualnie oraz zdobył złoty medal w drużynie podczas 24.Szybowcowych Mistrzostwach Europy w klasie Standard na Litwie.

Kamil Kucharski z Ostrowa zdobył brązowy medal z reprezentacją Polski w piłce nożnej sześcioosobowej podczas Mistrzostw Świata Socca w Budapeszcie. Michał Grzesiak w Turcji obronił tytuł mistrza Europy w kickboxingu w formule kick light do 94 kg.

Złote medale rozegranego w Ostrowie Pucharu Europy w Kettlebell, wywalczyli miejscowi zawodnicy Tomasz Gawełek i Krzysztof Laskowski. Po laury sięgała także cała plejada reprezentantów Iron Fit Kalisz.