Dziesiąte zwycięstwo

Świetna końcówka meczu zadecydowała o zwycięstwie koszykarzy Arged BM Stali Ostrów w Lublinie. W czwartkowy wieczór mistrz Polski wygrał 88:77 z Polskim Cukrem Pszczółką Startem i odniósł dziesiąte zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi.

Wygrana faworyzowanej Arged BM Stali nie przyszła łatwo. Zajmujący dopiero piętnaste miejsce w tabeli zespół z Lublina postawił się mistrzowi kraju. Do przerwy było 48:43 dla ostrowian. Trzecia kwarta jednak padła łupem gospodarzy, który wygrali tę część 22:14 i prowadzili po 30 minutach 67:62. W czwartej kwarcie Stal zagrała zrywami. Pierwszy miał miejsce zaraz na jej początku, a drugi w końcówce. Jeszcze w 36 minucie Start prowadził 74:73. Stal jednak zanotowała imponującą końcówkę, którą wygrała 15:3, a cały mecz 88:77. Najwięcej punktów dla Stali rzucili: Simmons 26, Young 18, Kulig 15 i Florence 14. W zespole z Lublina brylował były gracz Stali, Mateusz Kostrzewski, który zdobył 21 punktów. Stal z bilansem 10-4 jest liderem tabeli Energa Basket Ligi.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Arged BM Stal Ostrów 77:88 (19:18, 24:30, 24:14, 10:26)
Polski Cukier Pszczółka Start: Mateusz Kostrzewski 21, Mateusz Dziemba 14, Roman Szymański 13, Elijah Wilson 11, Josh Sharkey 10, Karol Obarek 5, Jimmie Taylor 3, Damian Jeszke 0, Bartłomiej Pelczar 0.
Arged BM Stal: KobiSimmons 26, Michael Young 18, Damian Kulig 15, James Florence 14, TreyDrechsel 6, James Palmer jr 6, Markus Loncar 2, JaroslawMokros 1.