I grają dalej

Koszykarki Ostrovii w sobotę wygrały we Włocławku z AZS-em 78:65 i zapewniły sobie drugie miejsce po rundzie zasadniczej w II lidze koszykówki kobiet premiowane udziałem w turnieju półfinałowym o awans do pierwszej ligi.
Ostrovia od początku nadawała ton rywalizacji we Włocławku. Po 10 minutach prowadziła 25:13, a do przerwy powiększyła przewagę do 14 punktów. Trzecia kwarta, wygrana przez ostrowianki 25:15, praktycznie rozstrzygnęła losy meczu.

"Bardzo się cieszymy z awansu do dalszej fazy sezonu. Kluczem do zwycięstwa we Włocławku było utrzymanie koncentracji. Momentami to nam się wymykało, ale i tak pewnie wygraliśmy" – powiedział radiuCENTRUM Tomasz Główka, trener ostrowskich koszykarek. Do zakończenia rundy zasadniczej Ostrovii pozostał jeszcze jeden mecz – derby Wielkopolski z MUKS-em Poznań, które odbędą się za tydzień, w niedzielę o 12:30 w hali przy ulicy Waryńskiego. Bez względu na wynik tego spotkania Ostrovia wyjdzie z drugiego miejsca do dalszych gier o awans do pierwszej ligi.

AZS Włocławek – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 65:78 (13:25, 12:14, 15:25, 25:14).
Ostrovia: K.Marciniak 21, Motyl 12, Nowicka 10, Grzegorowska 8, Parzeńska 8, H.Marciniak 8, Ster 4, Szych 3, Orchowska 2, Woźniak 2, Kunicka 0, B.Marciniak 0.

na fot.: Koszykarki Ostrovii drugi sezon z rzędu są w ścisłej czołówce II ligi