Jednym po dogrywce

W tych derbach Wielkopolski było wszystko. Mowa o sobotnim pojedynku w 1.Lidze Koszykówki Kobiet, w którym Basket Ostrovia w dramatycznych okolicznościach po dogrywce wygrała 88:87 z MUKS-em Poznań.

Pierwsza kwarta należała do Basket Ostrovii, którą po przerwie poznanianki przełamały i były już bliskie zwycięstwa. W 36 minucie prowadziły bowiem 68:61, ale ostrowianki się podniosły i po serii 8-0 odzyskały prowadzenie, które w końcówce przechodziło z rąk do rąk. Przy stanie 75:72 dla Basket Ostrovii w ostatniej sekundzie za 3 punkty trafiła Wiktoria Piotrowska, która wcześniej spudłowała 6 rzutów z dystansu, a tym niemalże równo z syreną doprowadziła do remisu po 75 i dogrywki. W doliczonym czasie gry Basket Ostrovia rozpoczęła kapitalnie od serii 10-0. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu MUKS zaczął odrabiać straty i doszło do niesamowitego dreszczowca. W ostatniej sekundzie dogrywki, przy dwupunktowym prowadzeniu, sędziowie odgwizdali faul Basket Ostrovii. MUKS Poznań miał szansę doprowadzić do drugiej dogrywki. Na szczęście dla ostrowianek, Marta Dymała pomyliła się w jednej próbie i gospodynie wygrały te niesamowite, pełne zwrotów akcji i dramaturgii derby Wielkopolski 88:87. Najwięcej punktów dla Basket Ostrovii rzuciły: Joks 36 i Dżochowska 22. Beniaminek z Ostrowa z bilansem 3 zwycięstw i 3 porażek zajmuje piąte miejsce w grupie B 1.Ligi Kobiet.

Basket Ostrovia Ostrów - MUKS Poznań 88:87 (23:16, 19:23, 11:17, 22:19, d.13:12)

Basket Ostrovia: Joks 36, Dżochowska 22, Dekert 7, Szych 5, Zaremba 5, Wybraniec 4, Ster 4, Marczyk 3, Pająk 2.