Kasztelan Cup dla Stali

Koszykarze BM Stali Ostrów wygrali w niedzielę we Włocławku z Anwilem w ramach Kasztelan Basketball Cup 91:74. Trener Andrzej Urban podkreśla, że wyniki sparingów nie mają większego znaczenia, ale pewne zwycięstwo nad zawsze groźnym Anwilem może napawać optymizmem.

Po pierwszej kwarcie Stal prowadziła 18:16, a drugą wygrała 28:16 i do przerwy było 46:32 dla ostrowian. W trzeciej kwarcie przyjezdni znów dali popis. Wygrali ją 29:16 i po 30 minutach gry w Hali Mistrzów prowadzili aż 75:48. Dwadzieścia siedem punktów przewagi nieco rozluźniło zespół trenera Andrzeja Urbana, który w czwartej kwarcie przegrał 16:26, ale w całym meczu triumfował 91:74. Stal trafiła we Włocławku aż 14 trójek na 31 prób. Kapitalnie grał Damian Kulig, który zakończył mecz z dorobkiem 22 punktów, trafiając 5 na 8 rzutów zza łuku. Stal wygrała walkę na tablicach 36-24. Miała aż 25 asyst. Bardzo skuteczny był NemanjaDjurisić, który tylko raz pomylił się z dystansu. Trafił 9 na 10 rzutów z gry, a do tego dołożył jeszcze 7 zbiórek. Osiem asyst rozdał Quentin Snider, a 7 AigardsSkele. Stal kolejny sparing rozegra w środę w Dąbrowie Górniczej, a w sobotę zmierzy się w hali przy ulicy Wrocławskiej w Ostrowie z Twardymi Piernikami Toruń.

Anwil Włocławek - BM Stal Ostrów 74:91 (16:18, 16:28, 16:29, 26:16)
BM Stal: Kulig 22, Djurisić 21, Załucki 11,Thomas 10, Snider 10, Siewruk 9, Skele 6, Zębski 2, Rutecki 0, Rozpędowski 0, Rachwalski 0.

na fot.: Filip Siewruk we Włocławku trafił 3 trójki.