Medale siłaczy

Aż jedenaście medali podczas rozegranych w weekend w Skierniewicach Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym zdobyli zawodnicy trenujący na co dzień w siłowni Proces w Ostrowie Wielkopolskim.

Trzy złote, pięć srebrnych i trzy brązowe medale - to świetny bilans ostrowskich siłaczy. Złote medale zdobyli Jakub Grycman w kategorii junior 20 do 83 kilogramów, Sławomir Nowak w startujący w kategorii junior 23 do 93 kg, a także rewelacyjny debiutant w kategorii do lat 16 i 83 kg Dawid Pohl. Nowak w rywalizacji open dorzucił srebro, a Pohl w open junior 16 brązowy medal. Srebro zdobył także Filip Pawlak w kategorii junior 18 do 105 kg, Michał Bielski w junior 23 do 83 kg, a także Kacper Pawlak w junior 20 do 120 kg. Pawlak medal okrasił rekordem Polskim w martwym ciągu, który wynosi teraz 298,5 kg. Medale ze Skierniewic przywieźli także debiutanci Dominik Palatyński - brązowy w kategorii junior 20 do 120 kg oraz Mikołaj Tyburcy, startujący w lżejszej kategorii do 105 kg. Trzecie miejsce wywalczył także w kategorii weteran Radosław Mularczyk. Warto odnotować powrót do rywalizacji po kilkuletniej przerwie Krzysztofa Kaczmarka, jednego z trenerów w siłowni Proces, który uplasował się na czwartej pozycji. Na trójbój siłowy klasyczny składa się: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg.

na fot.: Sławomir Nowak ze złotym medalem w kategorii do 93 kg. / fot. Materiały siłowni Proces