Młodzicy na medal

Czternaście medali, w tym siedem złotych i 45 punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży – to bilans lekkoatletów Klubu Sportowego Stal LA Ostrów podczas rozegranych w sobotę w Poznaniu Międzywojewódzkich Mistrzostw U16.

Złoty medal w wieloskoku z nowym rekordem życiowym zdobyła Zofia Losy, która drugi - tym razem srebrny krążek – dołożył w biegu na 300 metrów przez płotki. W biegu na 2000 metrów rekord życiowy o 15 sekund poprawiła Weronika Dudzińska, która wywalczyła złoty medal. Dwa złote krążki – okraszone nowymi życiówkami – zdobył w Poznaniu Bartłomiej Łuczak, który wygrał konkurs skoku w dal i wieloskoku. Złoty i srebrny medal wywalczył natomiast Eryk Krakowski. 14-latek wygrał bieg na 100 metrów, a zupełnie nie spodziewanie zdobył srebro w skoku w dal, bijąc rekord życiowy o pół metra.

na fot: „Stalowcy” aż 14 razy stawali na podium w Poznaniu

Dwa medale to także dorobek Leny Kanickiej, która w skoku w dal wygrała, a w biegu na 100 metrów zdobyła brązowy krążek. Złoty medal w biegu na 300 metrów wywalczył Aleksander Wojtasik. Nikodem Zimniak do srebrnego medalu w biegu na 300 metrów, dołożył także brązowy krążek na dystansie 100 metrów. Trzecia w biegu na 600 metrów była Natasza Mucha. Srebrny medal zdobyła sztafeta chłopców 4x100 metrów w składzie: Jakub Adamek, Sebastian Januszewski, Igor Markowski oraz Bartosz Ratajczyk.

Świetne wyniki ostrowian są dobrym prognostykiem przed zaplanowanym na weekend 24-25 września Mistrzostwami Polski do lat 16 w Lublinie.