Najlepsze w 2.Lidze

Koszykarki Basket Ostrovii najlepsze w 2.Lidze Kobiet. W sobotę wygrały w ostatnim meczu drugiego etapu sezonu z MUKS-em Poznań 65:39 i z bilansem 9-1 zajęły pierwsze miejsce w tabeli, uzyskując prawo gry w turniejach półfinałowych o awans do 1.Ligi.

Basket Ostrovia w Poznaniu zagrała bez swoich dwóch najbardziej doświadczonych zawodniczek: Katarzyny Joks i Mileny Krzyżaniak. „Chciałam dać pograć koszykarkom, które dotąd mniej minut spędzały na parkiecie” – powiedziała radiuCENTRUM Katarzyna Motyl, trener Basket Ostrovii. MUKS również wystawił młody skład. Pierwsza połowa nie porywała w grze w ataku. Ostrowianki prowadziły 30:21. Kluczowa okazała się trzecia kwarta, w której Basket Ostrovia poprawiła obronę i z niej rodził się szybki atak. Zwycięstwo w tej części 20:4, rozstrzygnęło praktycznie losy meczu, który ostatecznie biało-czerwone wygrały 65:39. W obliczu porażki GTK Gdynia w Lesznie, to Basket Ostrovia zapewniła sobie pierwsze miejsce w Wielkopolskiej 2.Lidze i teraz powalczy o awans do 1.Ligi. Turnieje półfinałowe zaplanowano od 24 do 26 marca. O prawo organizacji jednego z nich starać się będzie ostrowski klub.

MUKS Poznań – Basket Ostrovia Ostrów 39:65 (6:11, 15:19, 4:20, 14:15)

Basket Ostrovia: Kunicka 12, Ster 12, Dekert 9, Olejnik 6, Marczyk 5, Szych 5, Kisielewska 5, Płonka 3, Pozdrowicz 3, Wołowicz 3, Klimańska 2.

na fot.: Basket Ostrovia okazała się najlepsza w 2.Lidze.