Ograli zespół z Izraela

Kolejny bardzo dobry występ koszykarzy BM Stali, którzy we wtorkowy wieczór w Arenie Ostrów wysoko pokonali izraelski zespół Ironi Ness Ziona 92:76 w pierwszym meczu rozgrywek EuropeanNorth Basketball League. (czyt. JuropinNordBasketbal Lig). Ostrowianie już przed przerwą uzyskali 18 punktów przewagi, ale rywal zniwelował ją w trzeciej kwarcie do stanu 63:60. Ostatnia odsłona ponownie należała do Stali, która poprawiła grę w obronie i skuteczność w ataku, odnosząc przekonujące zwycięstwo. "Wyciągamy wnioski z gorszych momentów w grze" - podkreśla w rozmowie z radiemCENTRUM Damian Kulig - kapitan Stali.

"Chcieliśmy przede wszystkim od początku narzucić swój styl gry i to nam się udało. Odskoczyliśmy w drugiej kwarcie na dość wysoką przewagę i to nas uśpiło. Zaczęliśmy grać chaotycznie, brakowało komunikacji i tej woli walki, którą mieliśmy do tej pory. Cieszę się, że wyciągnęliśmy szybko wnioski. Na czwartą kwartę wyszliśmy mocno podbudowani. Wiedzieliśmy czego chcemy. Wiedzieliśmy, że chcemy wygrać. Do tego dążyliśmy i wygrać. IroniNessZiona to faktycznie kawał zespołu. Znaliśmy ich plusy i minusy. Chcieliśmy ich wszystkie pozytywy zneutralizować i cieszę się, że to nam się udało. Nikt się nie spodziewał, że wynik będzie tak okazały. Myślę, że to efekt naszej ciężkiej pracy zarówno w ataku jak i obronie. Mam nadzieję, że tak jak w ostatnim meczu ligowym, tak jak i tym, to nie jest tylko chwilowe i tak będziemy grać dalej" - powiedział radiuCENTRUM Damian Kulig.

Teraz BM Stal wraca do rodzimych rozgrywek w Energa Basket Lidze. W niedzielę zagra bowiem w Stargardzie ze Spójnią, a o punkty w europejskich zmaganiach zagra w turnieju w Brnie zaraz po świętach Bożego Narodzenia.

BM Stal Ostrów – IroniNessZiona 92:76 (21:18, 32:24, 15:19, 24:15)

BM Stal: Garbacz 17, Djurisić 17, Kulig 15, Załucki 11, Silins 10, Skele 10, Thomas 8, Reyonold 4, Siewruk 0

IroniNess: Bey 28, Buchanan 11, Williams 10, Cooper 8, Meyinsse 6, Harrell 5, Adam 4, Levinson 2, Ahoroni 2