Pierwsza porażka koszykarek

Po sześciu zwycięstwach z rzędu przyszła pierwsza porażka. Koszykarki Basket Ostrovii Ostrów w sobotę przegrały w Gdyni z GTK 51:72 i straciły miano niepokonanej drużyny w grupie A2 drugiej ligi koszykarek.

Basket Ostrovia w Gdyni zagrała bez swojej liderki i zarazem kapitan zespołu, Katarzyny Joks, która na jednym z treningów podkręciła staw skokowy. Na dodatek ostrowianki na parkiet wyszły po długiej i męczącej podróży, która przedłużyła się jeszcze na skutek warunków atmosferycznych i drogowych. "To nie był nasz dzień" – mówi radiuCENTRUM trener Basket Ostrovii, Katarzyna Motyl. O porażce lidera tabeli w Gdyni zadecydowała przede wszystkim druga kwarta, przegrana przez przyjezdne aż 7:22. Do przerwy GTK prowadziło aż 47:27 i w drugiej połowie mogło spokojnie kontrolować mecz, by zwyciężyć ostatecznie 72:51.

Najwięcej punktów dla Basket Ostrovii rzuciły Dekert 14, Orchowska 12 i Szych 7., Kolejny mecz ostrowianki zagrają we własnej hali 11 grudnia o 13:00, a ich rywalem będzie zespół z Piły.

W tabeli GTK Gdynia i Basket Ostrovia mają teraz identyczny bilans 6 zwycięstw i porażki. Gdynianki są jednak lepsze od ostrowianek w bezpośrednich pojedynkach, bowiem w pierwszym meczu przegrały różnicą tylko 6 punktów.

GTK Gdynia - KS Basket OstroviaOstrów 72:51 (25:20, 22:7, 13:14, 12:10)
Basket Ostrovia: Dekert 14, Orchowska 12, Szych 7, Ster 6, Kunicka 3, Klimańska 3, Płonka 2, Marczyk 2, Wołowicz 2.