Pierwsze sparingowe zwycięstwo

Pierwsze sparingowe zwycięstwo, ale za to z kim... Koszykarze Stali Ostrów pokonali w piątkowy wieczór triumfatora FIBA Europe Cup, Niners Chemnitz 85:84. W niedzielę w Niemczech obie drużyny rozegrają kolejny mecz kontrolny.
Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, uczestników tegorocznej edycji koszykarskiej Ligi Mistrzów, którzy wygrywali 27:18. Stal w drugiej kwarcie zanotowała serię 14-0, dzięki której odrobiła straty i doprowadziła do wyniku na przysłowiowym styku. Do przerwy zespół trenera Andrzeja Urbana przegrywał tylko 44:46. Trzecią kwartę wygrał 21:15. W czwartej kwarcie ostrowianie utrzymali zwycięstwo, pokonując Niners Chemnitz 85:84.

W zespole z Ostrowa Wielkopolskiego niezły debiut zanotował Estończyk, Siim Sander Vene, który zdobył 14 punktów. Jego rodak, Marth Rosenthal do 19 punktów dołożył też 9 asyst. Zwycięstwo z tak mocnym rywalem pokazuje, że Stal idzie w dobrym kierunku, a przecież wciąż nie gra w optymalnym składzie. Już w trakcie sezonu do gry wrócą rekonwalescenci - Damian Kulig i David Brembly.

Niners Chemnitz – Stal Ostrów Wielkopolski 84:85 (27:18, 19:26, 15:21,23:20)
Stal: Rosenthal 19 (9 as), Rolon 18, Vene 14, Wójcik 8, Lambrecht 7, Wojcik 7, Egner 6, Zębski 6, Rutecki 0.