Piłkarska inauguracja

Pogoń Nowe Skalmierzyce zremisowała 1:1 z KP Starogard Gdański w pierwszej kolejce grupy 2 III ligi. Na własnym boisku zespół z powiatu ostrowskiego prowadził 1:0 po golu Daniela Kaczmarka, ale całą drugą połowę grał w dziesiątkę i zdołał uratować tylko jeden punkt. Udane otwarcie sezonu zanotowała za to w IV lidze Centra 1946 Ostrów, która pokonała 3:1 Polonię 1912 Leszno. Ostrowski zespół prowadził po golach Michała Kucharskiego i Szymona Strączkowskiego. Rywal odpowiedział kontaktowym golem w 78 minucie, ale niedługo potem wynik na 3:1 ustalił Mateusz Łuczak. „Liczy się przede wszystkim zwycięstwo" – powiedział radiuCENTRUM Michał Kosiński, trener Centry.

„To jest dla nas najważniejsze, ale trzeba przyznać, że drużyna z Leszna jako beniaminek pokazała się z bardzo dobrej strony. Cieszymy się z trzech punktów, a także tego, że po tym krótkim okresie przygotowawczym udało się ten mecz wygrać z wymagającym rywalem. Strata bramki w 78 minucie był to trudny moment. Kiedy traci się gola na 2:1, to grozi później remisem. Fajnie, że udało się wrócić, zdobyć bramkę i ten mecz uspokoić. Gratuluję chłopakom, bo naprawdę zasłużyli na to zwycięstwo" – powiedział radiuCENTRUM Michał Kosiński.

W innych meczach 1 kolejki IV ligi z udziałem drużyn z naszego regionu: Polonia 1908 Marcinki Kępno wygrała na wyjeździe 1:0 z Nielbą Wągrowiec, a LKS Gołuchów pokonał 3:2 Huragan Pobiedziska.