Podwójnie złote Inga i Olga

Olga Szlachta mistrzynią Polski w skoku w dal i trójskoku, a Inga Kanicka najszybsza w Polsce na 100 i 200 metrów w kategorii do lat 20. Klub Sportowy Stal LA Ostrów z 78. PZLA Mistrzostw Polski, które w niedzielę zakończyły się w Radomiu wrócił z pięcioma medalami: czterema złotymi i jednym srebrnym.

Zarówno Olga Szlachta, jak i Inga Kanicka na Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu były w życiowej formie. Szlachta niespodziewanie wygrała konkurs skoku w dal z nowym rekordem życiowym. W trójskoku, będąc faworytką, potwierdziła wielką formę i zdobyła złoto z nowym, fantastycznym rekordem życiowym 13,45 metra, bliskim rekordu Polski w tej kategorii wiekowej. Z kolei Inga Kanicka została w Radomiu królową sprintu. Sensacyjnie wygrała bieg na 100 metrów z nowym rekordem życiowym, a na swoim koronnym dystansie 200 metrów, potwierdziła tylko wybitną formę. Zarówno Szlachta, jak i Kanicka będą reprezentować za miesiąc Polskę w Mistrzostwach Świata w Peru. Świetny występ Stali w Radomiu ukoronowała sztafeta 4x400 metrów w składzie: Julia Podruczna, Amelia Płócienniczak, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka, która zdobyła srebrny medal. Stal z pięcioma krążkami, w tym czterema złotymi zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej całych mistrzostw i czwarte w klasyfikacji punktowej. Dodajmy jeszcze, że sztafety 4x100 metrów zarówno żeńska, jak i męska zajęły czwarte miejsce. Łącznie Stalowcy w tym roku zdobyli już 28 medali rangi mistrzostw Polski. Czapki z głów!

na fot: Olga Szlachta dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium

na fot: Srebrna sztafeta Stali. Od lewej: Julia Podruczna, Amelia Płócienniczak, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka

na fot: Inga Kanicka ze złotym medalem