Rycerze wiosny

Na wiosnę zdobyli już 25 punktów o 9 więcej niż przez całą rundę jesienną. Mowa o piłkarzach Ostrovii 1909 Ostrów, którzy w Artbud IV lidze w niedzielę podtrzymali serię meczów bez porażki do ośmiu.

W niedzielę w Chodzieży spotkały się dwie drużyny, które miały świetną serię meczów bez porażki. Polonia notowała ją od ośmiu spotkań, a Ostrovia od siedmiu. Po golu z 77 minuty Adama Wojciechowskiego zespół Józefa Klepaka wygrał 1:0 i przerwał tym samym passę Polonii Chodzież, a sam podtrzymał licznik meczów bez porażki. W ostatnich ośmiu meczach Ostrovia 1909 zanotowała 5 zwycięstw i 3 remisy. Zdobyła 18 punktów, więcej niż przez całą rundę jesienną. Na wiosnę biało-czerwone pasiaki dopisały do tabeli już 25 punktów, co w rundzie wiosennej plasuje ich na czwartej pozycji. Globalnie beniaminek zajmuje jednak dziesiąte miejsce z dorobkiem 41 punktów. W przedostatniej kolejce Ostrovia zmierzy się na Stadionie Miejskim 14 czerwca o 18:00 z Mieszkiem Gniezno, a sezon zakończy derbami Ostrowa z Centrą.

na fot.: Ostrovia na wiosnę gra dużo lepiej niż jesienią