Postawili się liderowi

Mogli wygrać, zasłużyli przynajmniej na remis, a musieli obejść się smakiem i - pomimo dobrego meczu - przegrali. Piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce w sobotnie popołudnie podejmowali na własnym boisku lidera grupy 2. III ligi, Olimpię Grudziądz. Goście prowadzili do przerwy 1:0. Pogoń w 30. minucie mogła wyrównać, ale nie wykorzystała rzutu karnego. Na początku drugiej połowy Olimpia podwyższyła na 2:0, ale momentalnie gola kontaktowego zdobył Filip Szewczyk, który po meczu w rozmowie z radiemCENTRUM nie mógł odżałować, że Pogoń chociażby nie zremisowała z liderem:

"Uważam, że z remisu bylibyśmy zadowoleni, a Olimpia też nie mogłaby powiedzieć, że to nie jest zasłużony wynik. Przespaliśmy początek meczu, bo Olimpia stworzyła sobie 2-3 groźne sytuacje. Później się obudziliśmy i mieliśmy dużo strzeleckich okazji. Uważam, że w drugiej połowie to my byliśmy dużo lepszym zespołem od lidera tabeli. Tym bardziej boli, że nie zdobywamy w tym meczu choćby punktu. Olimpia do tej pory tylko raz straciła punkty po remisie. Wydaje mi się, że u nas też zasłużyli, by nie zdobyć kompletu punktów. Tak to jednak jest w sporcie. Mieliśmy swoje sytuacje. Niestety, nie wykorzystaliśmy ich. Musimy się przygotować, bo już w piątek do Gdańska wyjeżdżamy na kolejny mecz. Zmarnowany rzut karny na pewno przyczynił się do tego, że przegrywamy, ale nie można powiedzieć, że przez niestrzeloną jedenastkę zawaliliśmy mecz. Jak widzimy, straciliśmy bramkę na 0:2, ale szybko odpowiedzieliśmy i potrafiliśmy zdominować mecz. Niestety, nie udokumentowaliśmy tego kolejnym golem" – powiedział radiuCENTRUM Filip Szewczyk.

Pogoń pod koniec meczu trafiła jeszcze w poprzeczkę, ale piłka niczym zaklęta, po raz drugi nie znalazła się w bramce Olimpii. Zespół z Nowych Skalmierzyc przegrał 1:2, a lider przerwał Pogoni serię trzech kolejnych zwycięstw.