Powalczyli w Tarnowie

Postawili się wyżej notowanej Grupie Azoty Unii Tarnów, ale przegrali. Mowa o piłkarzach ręcznych Arged KPR Ostrovia, którzy w niedzielny wieczór ulegli w Arenie Jaskółka 23:26, choć losy meczu ważyły się do ostatniej minuty.

Tarnowskie Jaskółki w tym sezonie latają wysoko i zajmują piąte miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Większość meczów - podobnie jak Arged KPR Ostrovia- grają na przysłowiowym styku. Podobnie było w niedzielę, choć nie był to typowy pojedynek bramka za bramkę. Obie drużyny grały falami. Unia odskakiwała na 3-4 bramki, a ostrowianie gonili. Do przerwy przegrywali 10:13. W drugiej połowie tarnowianie uzyskiwali nawet 5 bramek przewagi, ale i tak doszło do zaciętej końcówki. Na minutę przed końcem Kamil Adamski rzucił kontaktową bramkę i było tylko 24:23 dla Unii. Później jednak Urbaniaka w szybkim ataku zatrzymał Małecki, a wynik meczu ustalił Yoshida. Najwięcej bramek dla Arged KPR Ostrovia rzucili: Szpera 6, Adamski, Gajek i Urbaniak po 3. Dla ostrowian to piąta porażka w sezonie. Beniaminek z 14 punktami jest ósmy w tabeli PGNiG Superligi, a teraz czekają go mecze z uczestnikami Ligi Mistrzów w Arenie Ostrów. Najpierw z Orlen Wisłą Płock, a następnie z Łomżą Industrią Kielce.

na fot.: Marek Szpera rzucił w Tarnowie 6 bramek.

Grupa Azoty Unia Tarnów - Arged KPR Ostrovia Ostrów 26:23 (13:10)

Grupa Azoty: Małecki (7/25 - 28 proc.), Bartosik (3/8 - 38 proc.) - Podsiadło 7 Minotskyi 6, Słupski 4, Yoshida 4, Sanek 3, Buszkow 2, Zahirović, Kowalik, Matsuura, Kasahara, Małek, Wajda, Mrozowicz

Arged KPR Ostrovia: Krekora (9/22 - 41 proc.), Balcerek (2/14 - 14 proc.), Zimny (0/1) - Szpera 6, Adamski 3, Gajek 3, Urbaniak 3, Tomczak 2, Misiejuk 2, Klopsteg 1, Wadowski 1, Marciniak 1, Gierak 1, Wojciechowski.