Stalowcy na medal(e) !

Kolejny znakomity występ lekkoatletów Klubu Sportowego Stal LA Ostrów. W sobotę w Lublinie na Mistrzostwach Polski zdobyli cztery medale. Złoty krążek wywalczyła sztafeta 4x100 metrów, a sensację w sprincie sprawił Eryk Krakowski.
Sztafeta Stali w składzie Bartłomiej Łuczak, Nikodem Zimniak, Aleksander Wojtasik i Eryk Krakowski była faworytem do złotego medalu. Na Mistrzostwa Polski pojechała jako lider list rankingowych. Świetną formę potwierdziła na bieżni, wygrywając z duża przewagą nad rywalami i najlepszym w sezonie wynikiem - 44,16 s.

Srebrny medal sensacyjnie zdobył Eryk Krakowski, który jechał na mistrzostwa kraju z 15 czasem. Czternastolatek w Lublinie pobiegł fantastycznie już w eliminacjach i z drugim wynikiem wszedł do finału. W nim ponownie poprawił rekord życiowy, przegrywając złoty medal o zaledwie 0,01 sekundy. "Czas 11,19 s. Eryka jest nieprawdopodobny. Nie tylko medal, ale właśnie czas tego 14-latka to największa sensacja" – powiedział radiuCENTRUMtrener Michał Walczak. Ósmy w finale był Nikodem Zimniak.

Brązowy medal w biegu na 2000 metrów zdobyła Weronika Dudzińska. Podopieczna trenerki Kamili Grzegorowskiej pobiła swój rekord życiowy i finiszowała na trzecim miejscu. Brąz ostatnim skokiem w konkurencji wieloskoku zapewnił sobie Bartłomiej Łuczak, który z szóstego miejsca przesunął się na podium, o ponad 40 centymetrów bijąc życiowy rekord. Czwarta w biegu na 600 metrów była Natasza Mucha, a piąta w skoku w dal Lena Kanicka. W niedzielę drugi dzień zmagań w Lublinie. Stalowcy nie są bez szans na kolejne medale.

na fot. Ostrowska ekipa zdobyła w sobotę 4 medale Mistrzostw Polski U16 / fot. facebook KS Stal LA

na fot. Złota sztafeta 4x100 metrów z trenerem Michałem Walczakiem / fot. facebook KS Stal LA