Wygrana i porażka

Piłkarze ręczni Ostrovii ograli lidera tabeli grupy B I ligi, Stal Gorzów 32:26. Gorzej poszło innej drużynie z powiatu ostrowskiego. Beniaminek z Gorzyc Wielkich przegrał w Lesznie z Real Astromal 21:26.

Ostrovia w pierwszej połowie miała problem z powrotem do obrony. Traciła dużo bramek z kontr i przegrywała nawet różnicą 3 trafień. Na dodatek od 26. minuty musiała radzić sobie bez Ksawerego Gajka, któremu sędziowie pokazali czerwoną kartę w sytuacji, która co najwyżej nadawała się na karę dwuminutową. To jeszcze bardziej zmotywowało biało-czerwonych, którzy w drugiej połowie zagrali koncertowo.

W bramce świetnie spisywał się Patryk Foluszny, w obronie harował Michał Bałwas, a w ataku jak zwykle skuteczny był Patryk Marciniak. W efekcie Ostrovia rozbiła we własnej hali lidera z Gorzowa 32:26.

Pomimo obiecującego początku meczu w Lesznie, nie powiodło się natomiast Szczypiorniakowi Gorzyce Wielkie, który prowadził 3:1, ale już do przerwy było 12:8 dla gospodarzy. W drugiej połowie Real Astromal kontrolował mecz i pokonał beniaminka 26:21.

Najwięcej bramek dla Szczypiorniaka rzucili: Paweł Dutkiewicz 9 i Mateusz Jedwabny 5.

na fot.: KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski