Wymarzony debiut beniaminka

Krzysztof Misiejuk zaczął. Krzysztof Misiejuk skończył. Arged KPR Ostrovia w debiucie w PGNiG Superlidze lepszej inauguracji nie mogła sobie wymarzyć. Beniaminek prowadził w pierwszej połowie różnicą 5 bramek. Szybko to jednak stracił i do przerwy było tylko 16:15 dla ostrowian w starciu z Sandrą Spa Pogonią Szczecin. W drugiej połowie przyjezdni wygrywali 22:18. Gospodarze odrobili straty, a w końcówce rywal stracił piłkę. Na 4 sekundy przed końcem Ostrovia zagrała na dwa koła bez bramkarza. Marek Szpera podał do Misiejuka, a później komplet publiczności w Arenie Ostrów eksplodował z radości. Ostatnią akcję opisuje radiuCENTRUM Marek Szpera:

"Trener wziął czas, kiedy miałem już piłkę praktycznie w kontrze i myślałem, by skończyć tak jak poprzednią akcję. W pierwszej chwili pomyślałem, że ten czas jest niepotrzebny. Ustawiliśmy jednak akcję. Sam powiedziałem, że wezmę piłkę. Ustawiłem Krzysztofa Misiejuka 1-2, a drugi kołowy 2-3. Zaryzykowaliśmy grę na dwóch kołowych i siedmiu na sześciu z pustą bramką. Poszliśmy va banque, bo mogliśmy stracić bramkę i przegrać. Zaatakowałem, akurat Krzysiek się otworzył. Idealnie to wyszło. Wcześniej nie trafił setki, ale w tej ostatniej akcji rzucił bramkę na wagę zwycięstwa. Myślę, że kibicom się podobało" – powiedział radiuCENTRUM Marek Szpera.

Podobało, to mało powiedziane. Publiczność w Arenie Ostrów oszalała z radości, podobnie jak cały zespół beniaminka, który wygrał 27:26 i kapitalnie otworzył debiutancki sezon w PGNiG Superlidze.

Arged KPR Ostrovia – Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:26 (16:15)
Arged KPR Ostrovia: Krekora, Balcerek – Wadowski 4, Adamski 4/2, Klopsteg 3, Tomczak 3, Misiejuk 3, Marciniak 3/3, Gajek 2, Szpera 2, Urbaniak 1, M. Wojciechowski, M. Przybylski, Szych
Karne: 5/5
Kary: 4 min. (Adamski, Gajek)
Sandra Spa Pogoń: Arsenić, Jagodziński, Wiunyk – Polok 8, Krysiak 4, Krupa 4, Kapela 3, Wrzesiński 2, Krok 2/2, Zalewski 2, Mitruczuk 1, Nowak, Czerkaszczenko, Wiśniewski, Markowski
Karne: 2/2
Kary: 10 min. (Krupa, Zalewski – 4 min., Wrzesiński – 2 min.)

na fot. Krzysztof Misiejuk pracował w obronie, ale bohaterem został po rzuceniu bramki w ostatniej sekundzie