Zdobyły Konin

Ósme zwycięstwo w rozgrywkach 2.Ligi Kobiet odniosły w niedzielę koszykarki Basket Ostrovii, które wygrały w Koninie 66:54 i powróciły na pozycję lidera tabeli grupy A2. To był ostatni mecz w tym roku dla ostrowskich koszykarek.

Po pierwszej połowie derbów Wielkopolski w Koninie zanosiło się na prawdziwy pogrom. Ostrowianki wygrały pierwszą kwartę 16:10, a drugą aż 24:5 i prowadziły do przerwy 40:15. Później mecz się nieco wyrównał, a trzecia kwarta zakończyła się minimalną wygraną MKS-MOS Konin, który w ostatniej odsłonie odrobił sporo z wcześniejszych strat, ale odwrócić losów meczu nie był w stanie. Basket Ostrovia zwyciężyła 66:54 i z bilansem 8-1 jest liderem tabeli grupy A2 2.Ligi Koszykarek. „Dałam więcej pograć zmienniczkom. Zadowolona jestem tylko z gry w pierwszej połowie meczu" – powiedziała radiuCENTRUM Katarzyna Motyl, trener Basket Ostrovii.

Najwięcej punktów dla zwyciężczyń rzuciły: Orchowicz 14, Dekert 11, Marczyk 8, Szych i Kunicka po 6. Biało-czerwone ostatni mecz pierwszej części sezonu rozegrają już po nowym roku. W niedzielę, 8 stycznia o 13:00 we własnej hali zmierzą się z MUKS-em Supravis Bydgoszcz.

MKS MOS Konin – Basket Ostrovia Ostrów 54:66 (10:16, 5:24, 18:16, 21:10)
Basket Ostrovia: Orchowicz 14, Dekert 11, Marczyk 8, Szych 6, Kunicka 6, Pozdrowicz 5, Joks 4, Ster 4, Płonka 3, Wołowicz 3, Olejnik 2, Klimańska 0.

na fot.: Basket Ostrovia wygrała ósmy mecz w sezonie.