PGNiG w dwóch składach

Trzecia kolejka rundy reważowej i trzecie pewne zwycięstwo. Mowa o kaliskich szczypiornistach, którzy tym razem w ramach drugoligowych rozgrywek pokonali na wyjeździe Bór Oborniki Śląskie 35:18. Mecz z ostatnim zespołem w tabeli kaliszanie potraktowali jako pewien eksperyment. Drużyna PGNiG PWSZ Kalisz pojechała na Śląsk w 14-osobowym składzie i postanowiła zagrać dwiema różnymi siódemkami, bez dokonywania zmian.

- To nie znaczy, że lekceważymy rywala, wręcz przeciwnie. Ja od początku sezonu chcę nie tylko walczyć o awans, ale mieć dwa równo grające składy. Chcę być pewny, że żadna zmiana na boisku nie obniża poziomu w moim zespole. I dlatego z Borem do przerwy zagrała jedna siódemka, a w kolejnych 30 minutach walczyli zupełnie inni gracze - podkreśla trener PGNiG PWSZ Kalisz Witold Rojek.

Eksperyment powiódł się, choć początek meczu był wyrównany, i po 20 minutach goście prowadzili tylko jedną bramką. Potem jednak kaliszanie zaczęli się rozkręcać i na przerwę schodzili prowadząc 13:9. W drugiej połowie gdy weszli nowi gracze z pełnym zapasem sił dominacja kaliszan była coraz większa. Goście szybko zaczęli zwiększać przewagę i ostatecznie wygrali różnicą 17 bramek. Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku tych zespołów, PGNiG PWSZ Kalisz pokonał Oborniki Śląskie aż 50:17.

Bór Oborniki Śląskie - PGNiG PWSZ Kalisz 18:35 (9:13).