Pucharowe emocje

Mecze 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rozegrano w weekend. Victoria Ostrzeszów przegrała 1:2 z rezerwami KKS-u 1925 Kalisz, a Pogoń Nowe Skalmierzyce w derbach powiatu ostrowskiego pokonała 3:0 Odolanovię Odolanów. Sporo emocji było w niedzielę w Ostrzeszowie, gdzie Ostrovia 1909 grała z Obrą 1912 Kościan. "Różnie mógł potoczyć się mecz, gdyby Jankowski nie obronił rzutu karnego" - powiedział radiuCENTRUM Grzegorz Dziubek, trener Ostrovii.

"Potężny błąd Mateusza Stawskiego w polu karnym, bo trzymał się wpół z rywalem, więc sędzia podyktował rzut karny. Jankowski obronił, poszedł idealnie za strzałem. Na pewno nam to trochę ułatwiło zadanie, bo tak musielibyśmy od początku gonić wynik. Później to my otworzyliśmy rezultat meczu i chcieliśmy kontrolować spotkanie. W drugiej połowie zgubiliśmy kilka minut i rywal nie tylko wyrównał, ale mógł jeszcze coś strzelić. Wtedy mogło być naprawdę gorąco. A tak z minuty na minutę otwierali się, co powodowało, że mieliśmy kontrataki i z nich padały bramki" - powiedział radiuCENTRUM Grzegorz Dziubek.

Wynik dla Ostrovii otworzył Jakub Szaniec. Na 2:1 w 75 minucie podwyższył Maciej Kaniewski. W 88 minucie rzut karny wykorzystał Tomasz Kowalski, a w doliczonym czasie gry wynik meczu dla Ostrovii ustalił na 4:1 Jakub Kramarczyk. W innych meczach z udziałem drużyn z naszego regionu: SKP Słupca przegrał z LKS-em Gołuchów 0:3, Tarnovia Tarnowo Podgórne wygrała z Jarotą Jarocin 2:1, a Polonia Leszno uległa Centrze 1946 Ostrów 1:4.