Porażka AZS-u po walce

Trwa seria ligowych porażek kaliskich koszykarzy. Tym razem AZS PWSZ OSRiR Kalisz uległ na własnym parkiecie zespołowi Big Stara Tychy 70:81. Jednak w tym meczu długo kaliszanie prowadzili wyrównaną walkę z wiceliderem tabeli. Po 10 minutach był remis 18:18, choć koszykarze Big Stara prowadzili już 18:9. Druga kwarta była także wyrównana i zacięta, a goście równo z syreną zdobyli kosza dającego im na przerwę dwupunktowe prowadzenie 38:36. Niestety początek trzeciej kwarty to przestój kaliszan, który skrzętnie wykorzystali rywale i "odskoczyli" na 10 punktów. W ostatniej części kaliscy koszykarze rzucili się do odrabiania strat, i udało im się zmniejszyć przewagę rywali do jednego punktu 64:65. Niestety w ostatnich 5 minutach większość akcji gości kończyło się zdobywaniem kolejnych punktów, a gospodarze psuli nawet rzuty osobiste. Ostatecznie tyski zespół po zaciętym meczu pokonał kaliski AZS 81:70.

W ekipie gości najwięcej aż 25 punktów zdobył Damian Kulig, który był najskuteczniejszym graczem tego spotkania. W kaliskim AZS-ie najskuteczniej rzucał Łukasz Olejnik, zdobywca 18 punktów.

AZS PWSZ OSRiR Kalisz - Big Star Tychy 70:81 (18:18, 18:20, 17:23, 17:20).