Porażka Prosny

Już dziś mogli świętować awans do IV ligi, tymczasem znacznie oddalili się od sukcesu i spadli z fotela lidera. Mowa o piłkarzach Prosny Kalisz którzy przegrali na własnym boisku z drużyną LKS Jankowy 1968 1:2. Był to przedostatni mecz tegorocznych rozgrywek który mógł już zapewnić kaliszanom awans. Tymczasem to goście wywalczyli cenne trzy punkty i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Natomiast po równie zaskakującej porażce Płomyka Koźminiec Prosna będzie walczyła w ostatniej kolejce o drugie miejsce, które też najprawdopodobniej będzie premiowane awansem.

O meczu mówi trener Prosny Krzysztof Florczak:
"Mówiłem w szatni że po tym meczu możemy mieć wakacje, no niestety nie udało się. Głupio stracone dwie bramki w pierwszej połowie zemściły się. W drugiej połowie atakowaliśmy, ale zrobiło się już bardzo nerwowo, i te akcje były niecelne. Cóż jedziemy za tydzień do Opatówka, tam trzeba wygrać i czekać na rozwój sytuacji."

Goście pierwszego gola zdobyli już w 3 minucie, a jego autorem był Łukasz Domino. W 24 minucie po strzale głową wyrównał Mariusz Rosiak. Niestety 10 minut później piłkarze LKS-u Jankowy objęli prowadzenie, również po celnym uderzeniu głową Łukasza Borowskiego. Wynik 2:1 goście utrzymali do końca spotkania.