Porażka w Płocku

Rezerwy wicemistrza Polski Wisły Płock lepsze od Ostrovii Ostrów w meczu 16 kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych. Dzięki świetnej końcówce spotkania Wisła II Płock pokonała w niedzielę we własnej hali Ostrovię 36:32.

Początek meczu mógł napawać optymizmem kibiców szczypiorniaka w Ostrowie. Podopieczni Eugeniusza Lijewskiego wygrywali 6:4. Do przerwy - choć prowadzenie zmieniało się kilka razy - Ostrovia wygrywała 16:14. Do 40 minuty utrzymała się przewaga przyjezdnych. Na 10 minut przed końcem to jednak już Wisła II Płock prowadziła 27:26. Ostrowianie mieli problemy z zatrzymaniem rozgrywającego Kamila Mokrzkiego oraz obrotowego Kamila Syprzaka. Obaj rzucili łącznie aż 23 bramki i w głównej mierze przyczynili się do zwycięstwa Wisły II Płock 36:32. Najwięcej bramek dla Ostrovii 7 rzucił Maciej Nowakowski.

Ostrovia zatem nie wykorzystała potknięcia wicelidera Juranda Ciechanów, który także przegrał w tej kolejce. Na drugie miejsce awansował zespół Sokoła Kościerzyna, a Ostrovia utrzymała czwartą pozycję, ze stratą czterech punktów do wicelidera pierwszoligowej tabeli.