Prosna na szczycie

W meczu na szczycie piłkarskiej klasy okręgowej górą Prosna. Kaliszanie pokonali na własnym boisku zajmującego przed tym meczem pierwsze miejsce w tabeli Płomyka Koźminiec 2:1. Gospodarze obie bramki zdobyli w pierwszej połowie. Najpierw w 19 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Przemysława Klimkiewicza celnym strzałem głową popisał się Marcin Czajczyński. 10 minut później na listrę strzelców Prosny wpisał się Michał Baszczyński.

To prowadzenie nieco uśpiło kaliszan, którzy w drugiej połowie inicjatywę oddali gościom. Piłkarze Płomyka kontaktową bramkę strzelili w 52 minucie, a jej autorem był Bartłomiej Nowak. Choć ostatnie pół godziny goście grali w 10-tkę, to zawodnicy Prosny nie wykorzystali tej przewagi i mecz zakończył się cennym zwycięstwem 2:1. Po tej wygranej Prosna awansowała na fotel lidera tabeli i zrobiła milowy krok w kierunku awansu do IV ligi.