Przegrali jednym punktem

Nie udało się koszykarzom Open Basketu Pleszew kontynuować zwycięskiej passy. Po sześciu z rzędu wygranych, przegrali w niedzielę w Poznaniu z tamtejszym AZS-em Politechniką Poznańską 76:77. To już trzecia w tym sezonie zaledwie jednopunktowa porażka podopiecznych trenera Wadima Czeczuro. O porażce w Poznaniu zadecydowała pierwsza kwarta, przegrana przez Open Basket aż 21:33.
Do przerwy pleszewianie zmniejszyli stratę do czterech punktów. Po trzech kwartach był remis 63:63. W dramatycznej końcówce minimalnie lepszy okazał się zespół ze stolicy Wielkopolski. Najwięcej punktów dla pleszewian - 18 rzucił Marcin Kałowski. Open Basket ma więc bilans 15 zwycięstw i 3 porażek. Identycznym dorobkiem po niedzielnym meczu legitymuje się AZS Politechnika Poznańska Poznań.