Przegrali na własne życzenie

Piłkarze ręczni Ostrovii byli bliscy sprawienia niespodzianki i pokonania w sobotni wieczór we własnej hali wyżej notowanego rywala - Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej Końskie. W pierwszej połowie Ostrovia kontrolowała przebieg meczu, prowadząc różnicą 3-4 bramek. Niestety, fatalne kilka minut po przerwie sprawiło, że Ostrovia doznała trzeciej w tym roku porażki z rzędu. "Szkoda, że nie wykorzystaliśmy osłabienia rywala" - powiedział Radiu Centrum trener Ostrovii, Paweł Rusek, a z kolei Andriej Matiuk podkreślał, że wreszcie zagrał dobry mecz.

"Wiadomo, że nawet pomimo braku kilku piłkarzy zespół z miejscowości Końskie jest dobrą drużyną z doświadczonymi zawodnikami. Pierwsza połowa jednak była na tyle dobra dla nas, że wypracowaliśmy trzy bramki przewagi. Niestety, na drugą część meczu zespół wyszedł najwyraźniej zdekoncentrowany i szybko roztrwoniliśmy przewagę. Najgorsze jednak było to, że straciliśmy koncepcję gry w obronie" - ocenił trener Ostrovii.

"W tym sezonie był to mój zdecydowanie najlepszym mecz. Mam nadzieję, że do końca rozgrywek będę grał na tym poziomie. Szkoda tylko, że znów nie udało się wygrać. Będziemy musieli przeanalizować, czego nam zabrakło" - dodał Andriej Matiuk.

Ostrovia od stanu 24:22, grając w przewadze, straciła trzy bramki z rzędu. Przyjezdni wyszli na prowadzenie 25:24, które w ciągu kolejnych trzech minut powiększyli do czterech bramek. Dopiero wówczas o przerwę poprosił trener Rusek. Później jego zespół próbował odrobić straty, ale słupki albo poprzeczki, a także interwencje bramkarza gości sprawiły, że Ostrovia przegrała 35:38. Po sześć bramek dla Ostrovii rzucili: Matiuk, Tomczak i Krzywda.