Remis Jaroty w śniegu

Pierwszy punkt w rundzie wiosennej mają na koncie piłkarze Jaroty Jarocin. W sobotę zespół Tomasza Mazurkiewicza zremisował na wyjeździe z Bytovią Bytów 1:1. Pierwsi gola zdobyli goście pod koniec pierwszej połowy. Dośrodkowanie Sebastiana Kamińskiego wykorzystał Patryk Cierniewski. Bytovia odpowiedziała w 70 minucie, kiedy to Michał Pietroń zdobył gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wojciecha Pięty. Jak podsumował Radiu Centrum szkoleniowiec jarocińskiej drużyny z pewnością wpływ na obraz gry miała typowo zimowa pogoda.

"Aura nie sprzyjała szczególnie w pierwszej połowie. Były opady śniegu i sędzia w 33 minucie musiał na kilka minut przerwać spotkanie żeby obsługa poprawiła linie. Potem dobrze znalazł się Patryk Cierniewski i zdobył gola. Gospodarze byli groźni zwłaszcza w stałych fragmentach i kilka razy było zamieszanie pod naszą bramką. Tak też zdobyli wyrównującego gola. Natomiast w końcówce spotkania to Bytovia się otworzyła i my mieliśmy chyba cztery doskonałe okazje do zdobycia zwycięstwa".

Swoje okazje zmarnowali m.in. Krzysztof Czabański, Michał Grobelny i Bartłomiej Pawłowski. Po tym remisie Jarota zajmuje nadal 9 miejsce w tabeli.

Bytovia Bytów - Jarota Hotel Jarocin 1:1 (0:1)

Bytovia: Gostomski - Szałek Ż (87. Waleszczyk), Szałek, Pietroń, Szmidke, Chomiuk (46. Kłos), Ambroziak (82. Kajca), Pięta, Wróbel, Łapigrowski, Retlewski.

Jarota Hotel: Brzostowski - Kamiński, Skowron, Garbarek, Śliwa, Czabański, Grobelny, Cierniewski (90. Grzelak), Danielak (86. Nawrocki), Białożyt (68. Pawlak), Owczarek (76. Pawłowski)