Sensacyjne zwycięstwo Atlasa Stali!

Niewiarygodne, a jednak prawdziwe. Koszykarze Atlasa Stali Ostrów sprawili ogromną sensację wygrywając po dramatycznym meczu w Sopocie z mistrzem Polski Asseco Prokomem 92:90. Zespół Andrzeja Kowalczyka objął tym samym prowadzenie 1:0 w ćwierćfinałowej rywalizacji play-off do trzech zwycięstw. Drugi mecz już dziś także w Sopocie.

Po pierwszej kwarcie Atlas przegrywał 20:24. Prowadzenie objął w drugiej i do przerwy wygrywał 46:42. W trzeciej kwarcie po rzucie grającego rewelacyjne spotkanie Nicoli Jovanovica Atlas miał już 13 punktów przewagi. Prokom nie zamierzał jednak odpuścić. Za sprawą Qyuntela Woodsa, gospodarze odrobili straty. W 32 minucie był remis po 76. Trzy minuty później Logan dał prowadzenie Prokomowi 82:76 i wydawało się, że mistrzowie Polski nie oddadzą już zwycięstwa.
10 sekund przed końcowym gwizdkiem to właśnie Logan stracił piłkę na rzecz Vladana Jocovica, a za 3 punkty trafił Szubarga, dając Atlasowi prowadzenie 90:89. Kapitan Stali kilka sekund później zrobił kolejny przechwyt na Loganie i podał do Nikoli Jovanovica, który zdobył punkty.
Atlas ostatecznie wygrał w Sopocie 92:90, sprawiając największą niespodziankę tego sezonu. Najwięcej punktów dla Atlasa rzucili: Hughes 24, Szubarga 21, Jovanović 19 i Jocović 13, który na dodatek zebrał 13 piłek.