Stal przegrała we Włocławku

W drugim meczu sparingowym przed rozpoczęciem rozgrywek II ligi koszykarzy Stal Ostrów przegrała we Włocławku z juniorami starszymi tamtejszego Anwilu 72:81. Podopieczni trenera Mikołaja Czai przygotowują się zarówno do rozgrywek drugoligowych jak i do walki o mistrzostwo Polski wśród juniorów starszych.

Koszykarzom Stali Ostrów kompletnie nie udał się początek meczu we Włocławku. Po pierwszej kwarcie przegrywali 13:21, a do przerwy było już 48:27 dla Anwilu. - Moi podopieczni w pierwszej połowie praktycznie nie podjęli walki. Ostro trenujemy i widać było, że zawodnicy odczuwają trudy tych treningów. Forma ma przyjść w sezonie – ocenia trener Mikołaj Czaja.
Po przerwie jego zespół wyszedł zupełnie odmieniony. Grał skuteczniej i odrabiał straty. Trzecią kwartę wygrał 24:20. Na dwie minuty przed końcem doprowadził nawet do remisu 70:70. - Odrobiliśmy 23 punkty i to niestety odbiło się w końcówce meczu, która należała do gospodarzy – dodaje Czaja. Anwil pokonał ostatecznie Stal 81:72. najwięcej punktów dla ostrowian rzucili: Balicki 21, Małecki 17, Dymała 10 i Kaczmarek 7. Kolejny sparing Stal rozegra w najbliższy wtorek w Pleszewie z tamtejszym Open Basketem.